Dvojvalcová elektrocentrála HERON 8896430

Najsilnejšou  elektrocentrálou značky HERON je rámová benzínová elektrocentrála 8896430.

Je vybavená technologicky pokročilým dvojvalcovým štvortaktným motorom s výkonom 22 konských síl, ktorý spolu so silným alternátorom umožňuje dosiahnuť maximálny výkon až 13,5 kVA.

Určená je na profesionálne používanie v stavebníctve a pri montážnych prácach, ale aj ako zdroj elektrickej energie pre mobilné servisné strediská.                                                                                                                                                     

Vybavená je dvomi zásuvkami na 230V a jednou na 400V. Okrem bežných spotrebičov môžete napájať aj stroje s veľkým odberom ako napríklad zváracie invertory, stolové píly a pod. Systém elektronickej regulácie výstupného napätia AVR zamedzuje kolísaniu napätia, v ktorého dôsledku môže dôjsť k poškodeniu pripojených elektrospotrebičov. Citlivé elektrické prístroje, ako napr. počítač, TV, kancelársku techniku a pod. je preto vždy potrebné pripájať cez prepäťovú ochranu (v obchodoch ľahko dostupný napr. predlžovací kábel so zásuvkami s prepäťovou ochranou). Elektrocentrálou sa nesmú súčasne napájať citlivé elektrické prístroje ( počítač, TV, kancelárska technika a pod.) a spotrebič so silovým elektromotorom, ktorý má nárazový rozbehový (štartovací) príkon a premenlivý príkon v závislosti od zaťaženia elektromotora, ako napr. ručné elektronáradie, kompresory, vysokotlakové vodné čističe a podobne. Mohlo by dôjsť k „špičkovému“ výkyvu napätia, ktoré môže citlivý elektrospotrebič poškodiť.

Elektrocentrála disponuje digitálnym multifunkčným meračom ktorý zobrazuje motohodiny,  dobu v prevádzke, výstupné napätie a frekvenciu.

Pre komfortné a bezpečné štartovanie je centrála vybavená elektrickým štartom pomocou štartovacieho kľúčika.

Váži 172kg, preto má zosilnený, na zdvíhanie prispôsobený podvozok so 4 kolieskami. Dvomi pevnými a dvomi otočnými s možnosťou aretácie.

Elektrocentrála je vybavená čerpadlom benzínu a oleja a palivovým a olejovým filtrom a ako palivo slúži bezolovnatý automobilový benzín bez oleja, oktánové číslo 95 alebo 98.

8896430_video

11kW elektrocentrála HERON 8896430

8896430-uvedenie-do-prevadzky_udrzba

Uvedenie do prevádzky a údržba elektrocentály HERON 8896430

2

Podobné články

Záložný zdroj pre fotovoltaický ostrovný systém

Použitie digitálnej elektrocentrály HERON ako záložného zdroja pre fotovoltaický ostrovný systém

Všetky články