Ako vybrať Čerpadlo

Pri výbere vhodného typu čerpadla zvážte požadovanú hĺbku čerpania a ďalej potrebný pomer výtlačnej výšky (tlaku) a prepravného objemu.

Použitie čerpadiel podľa výkonu

Kalové čerpadlá

Kalové čerpadlá so zosilnenou konštrukciou a výkonným motorom sú určené na odčerpávanie znečistenej vody z výkopov, nádrží, priestorov zatopených pri záplavách a pod. Umožňujú čerpanie čistej aj kalnej vody s obsahom pevných častíc do priemeru 25 mm.

Zobraziť kalové čerpadlá
cerpadla_graf02

Drenážne čerpadlá

Drenážne čerpadlá sú svojou konštrukciou a vysokým čerpacím výkonom určené na prečerpávanie veľkých objemov „čistej“ úžitkovej vody z rybníkov, nádrží, studní, vodných tokov a ďalších podobných zdrojov, odčerpávanie čistej záplavovej vody zo zatopených pivníc alebo v zaplavených oblastiach, kde je potrebné rýchlo, spoľahlivo a efektívne prečerpať veľké množstvo vody.

Zobraziť drenážne čerpadlá
cerpadla_graf01

Tlakové čerpadlá

Vďaka svojej schopnosti vyvinúť vysoký tlak prepravovanej vody sú tlakové čerpadlá vhodné pre napájanie tlakových, zavlažovacích systémov, dopravu vody s veľkým prevýšením a ďalšie účely, kedy je na tlak kladený väčší nárok ako na prepravný objem.

Zobraziť tlakové čerpadlá
cerpadla_graf03
cerpadlo-cta@2x

Pozri všetky čerpadlá

Čerpadlá