Detail technológie AVR elektrocentrály (rámové)

Elektrocentrály HERON vybavené systémom AVR sú určené pre všetky druhy použitia, od príležitostného alebo nárazového používania až po každodenné nasadenie v industriálnej sfére.

Charakteristika

Jedným z najdôležitejších parametrov elektrocentrál HERON je, že ani pri plnom menovitom zaťažení nepracujú na pokraji svojich síl a uvádzané technické parametre spĺňajú s rezervou. Sú spoľahlivé a už v sériovej výbave sú obsiahnuté moderné technológie, ktoré sa obvykle ponúkajú iba ako nadštandardná výbava za príplatok.

Všetky rámové elektrocentrály HERON sú sériovo vybavené automatickým elektronickým systémom regulácie výstupného napätia AVR (Automatic Voltage Regulation). Vďaka nemu prichádza ku kvalitnému vyhladeniu napätia (± 5%) a preto je možné s použitím prepäťovej ochrany napájať aj techniku s elektronikou, ktorá je citlivá na kolísanie napätia viac ako ± 5%.

technologie_AVR_graf01

Robustný design

Základný rám je vyrobený zo silných trubiek a pokrytý pevnými ochrannými plechmi. Generátory majú moderný dizajn spájajúci jednoduchosť obsluhy s odolnosťou pri práci v ťažkých podmienkach.

Podvozok

Ťažké generátory sú teraz štandardne dodávané s podvozkom pre ľahšiu manipuláciu.

Madlo

Namiesto obvyklých dvoch madiel používame typ rukoväte, ktorý umožňuje jednoduchú manipuláciu s generátorom jednou rukou.

Tichší výfuk

Vylepšená konštrukcia zaručuje prevádzku až o 5 db tichšiu ako pri bežných elektrocentrálach. Výfuk je nielen menej hlučný, ale jeho zvuk je tiež pocitovo príjemnejší.

Veľkoobjemová nádrž

Umožní prevádzku v rozmedzí 8 až 15 hodín bez nutnosti doplňovania paliva (v závislosti na zaťažení).

hybridna-elektrocentrala@2

AVR systém

Systém automatického elektronického vyrovnávania napätia, ktoré svojou kvalitou výstupného napätia (vyhladenie do ±5%) umožňuje napájať ako bežné spotrebiče, tak jemnú elektroniku (UPS, PC, elektro náradie s reguláciou a pod.).

Automatická kontrola oleja

Elektronický systém kontroly hladiny oleja v prípade nízkeho stavu oleja v kľukovej skrini automaticky zastaví motor a tým zabráni jeho poškodeniu.

Elektrický štart

Väčšinu strojov ponúkame vo voliteľnom variante vybavenom tlačidlom elektrického štartu, ktorý výrazne uľahčuje obsluhu stroja.

AGM batérie

Modely vybavené elektrickým štartom disponujú bezúdržbovou batériou AGM.

Výstup DC 12V

Väčšina AVR elektrocentrál Heron je osadená výstupom DC 12V, vďaka ktorému ich môžete použiť ako nabíjačku akumulátorov alebo zdroj jednosmerného prúdu 12V.

elektrocentrala@2x

Použitie

Jednofázové a trojfázové elektrocentrály HERON industriálnej rady predstavujú ideálny zdroj stabilného napätia na stavbách, pri montážnych prácach v teréne, v mobilných servisných jednotkách, ale aj na rekreačné účely na chatách, záhradách a pod. Vďaka systému regulácie napätia sú vhodné pre napájanie elektrického náradia a elektromotorov, vykurovacích a osvetľovacích telies či zváracích agregátov (niektoré typy).

Možno ich využiť aj ako spoľahlivý záložný zdroj energie. Všetky modely rámových benzínových elektrocentrál s prevádzkovým výkonom nad 2,5 kW sú dodávané s kvalitnými pevnými gumovými kolesami a manipulačným madlom pre ľahké prevážanie na požadované miesto.