Detail technológie Digitálne invertorové elektrocentrály

HERON ponúka mimoriadne tiché, malé a ľahké elektrocentrály, ktoré vďaka zabudovanému invertorovému systému „čistia“ vysokofrekvenčný elektrický prúd z alternátora do nedeformovanej výstupnej krivky a umožňujú tak ich špecifické využitie.

Charakteristika

Digitálne elektrocentrály HERON predstavujú technologický skvost medzi elektrocentrálami. Inovatívnym riešením motora s multipólovým alternátorom a použitím invertorovej technológie bol dosiahnutý dokonalý tvar sínusovej krivky výstupného napätia a zníženie hmotnosti a rozmerov elektrocentrály o viac než 50% oproti konvenčným zariadeniam.

Použitý kvalitný 4-taktný motor HERON vykazuje vynikajúce hodnoty spotreby (benzín Natural 95) a využitím inteligentnej regulácie otáčok je až o 40% ekonomickejší, ako bežné elektrocentrály. Model 8896219 dokáže na jednu nádrž (4,5 l) pracovať nepretržite až 10 hodín (v závislosti na zaťažení). Generátory tohto radu sú štandardne vybavené systémom automatickej ochrany pred preťažením, prehriatím a nebezpečným poklesom hladiny oleja.

technologie_digitalne_graf01

Unikátne chladenie

Unikátny systém labyrintového núteného chladenia zabezpečuje optimálne chladenie všetkých súčastí elektrocentrály a zaisťuje tak ideálne podmienky pre jej prácu.

Nízka hlučnosť

Vďaka jedinečnej konštrukcii digitálnych agregátov HERON je ich hlučnosť znížená na minimum – je dokonca o 8% nižšia, než stanovuje európska NOI smernica 2000/14 ES.

Inteligentný plyn

Inteligentná regulácia chodu motora zaisťuje optimálne otáčky motora v závislosti od jeho zaťaženia elektrickými spotrebičmi. Znižuje tým spotrebu paliva až o 40%.

Elektronická kontrola

Sleduje a riadi procesy v elektrickej aj motorovej časti prístroja. V prípade medzných hodnôt jednotka generujúca prúd automaticky vypne, tak aby nedošlo k zničeniu stroja.

Modulárny systém

Vďaka modulárnemu systému je možné prepojiť dve elektrocentrály a získať tak vyšší prevádzkový výkon.

Použitie

Vďaka jednoduchému premiestňovaniu a kvalitnému výstupu je možné pomocou digitálnych elektrocentrál HERON napájať elektrické náradie, domáce spotrebiče a jemnú elektroniku, napríklad TV, domáce kino, počítač, rádio aj prístrojovú techniku všetkých druhov, vrátane tak citlivých zariadení ako sú lekárske prístroje.
Rovnako dobre sú použiteľné ako rýchly, ľahký, tichý a výkonný zdroj elektrickej energie na chatách, lodiach či na cestách.
Výstupom 12V je možné napájať taktiež spotrebiče na jednosmerné 12V napätie, prípadne dobíjať 12V akumulátory.

Prepojenie elektrocentrál


Prepojovacie káble umožňujú vzájomné prepojenie dvoch digitálnych elektrocentrál a dosiahnutie kombinovaného výkonu na jednej z elektrocentrál alebo na ktorejkoľvek zo zásuviek prepojovacieho panelu, v závislosti od typov elektrocentrál.

technologie_digitalne_prepojenie_central

Fotovoltaické systémy

Vďaka vynikajúcej charakteristike výstupného napätia sú invertorové elektrocentrály HERON vhodné na použitie aj ako záložný zdroj pre fotovoltaické ostrovné systémy. Tieto elektrocentrály zaručujú dokonalú výstupnú krivku a spolu s funkciou automatickej regulácie výkonu predstavujú spoľahlivého partnera sofistikovaným nabíjačkám ostrovných systémov.

Prečítajte si článok o referenčnom prípade zapojenia so systémom holandského výrobcu VICTRON energy.